Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

50-lecie Związku Gmin Nieder-Olm

Na zaproszenie Burmistrza Ralpha Spieglera czteroosobowa delegacja z Głuchołaz wzięła udział w uroczystej gali z okazji jubileuszu 50-lecie Związku Gmin Nieder-Olm. Nasze miasto reprezentowali: Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński, zastępca Burmistrza Roman Sambor, naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Bartosz Bukała oraz Maria Rogucka prezes Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy i Rozwoju Wsi Sami Sobie i Miłośników Sztuki Kulinarnej i Regionalnych Przysmaków w Wilamowicach Nyskich. Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 29 maja, w Nieder-Olm.

W swoim wystąpieniu, podczas uroczystej gali, Burmistrz Edward Szupryczyński podkreślił, że partnerstwo Głuchołaz z Nieder-Olm trwa już 26 lat i opiera się na wzajemnej, bardzo dobrej współpracy. Burmistrz Szupryczyński podziękował, w imieniu mieszkańców Gminy Głuchołazy, za wszelką pomoc, którą otrzymujemy od partnerów z Niemiec (samochody strażackie, wsparcie finansowe, współpraca ze stowarzyszeniami oraz szkołami).

Partnerzy z Nieder-Olm również podziękowali za nasze zaangażowani, zainteresowanie oraz pielęgnowanie partnerstwa.

Wizyta w Niemczech była także okazją do omówienia dalszych kierunków współpracy oraz zaplanowania wizyty w Głuchołazach w ramach uroczystych obchodów 800-lecia naszego miasta.
 

 

 

Wersja XML