Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zbiórka dla Ukrainy!

Szanowni mieszkańcy,
serdecznie dziękuję za duży odzew i chęć niesienia pomocy humanitarnej obywatelom Ukrainy. Wasza pomoc jest nieoceniona i jednocześnie bardzo ważna w obliczu straszliwej wojny, która toczy się na Ukrainie. Postawa mieszkańców Gminy Głuchołazy jest budująca i warta naśladowania. Jednak musimy działać w sposób zsynchronizowany, by pomoc jaką chcemy świadczyć rzeczywiście trafiła do osób potrzebujących. Dlatego w poniedziałek 28.02.2022 r., Gmina uruchomi Magazyn Centralny, w którym będą gromadzone rzeczy zebrane przez Państwa podczas licznie organizowanych zbiórek. Następnie, we współpracy ze służbami Wojewody Opolskiego, rzeczy te zostaną rozdysponowane wśród potrzebujących obywateli Ukrainy.

Jutro (28.02) przekażę Państwu szczegółowe informacje o Magazynie Centralnym oraz organizowanej przez Gminę Głuchołazy zbiórce najbardziej potrzebnych rzeczy i o miejscu, gdzie można je będzie gromadzić. Chodzi o to, aby nasza pomoc była jak najbardziej skuteczna i trafiła do potrzebujących.

Natomiast już dziś informuję osoby, które są zaangażowane w pomoc obywatelom Ukrainy i prowadzą zbiórki, że mogą zgłaszać chęć przekazania zebranych towarów kontaktując się ze Strażą Miejską w Głuchołazach tel. 77 40 92 105 (telefon całodobowy) lub gminnym koordynatorem Katarzyną Łojko dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuchołazach tel. 723 431 866 (w godz. 7:00 - 15:00).

Jeszcze raz Państwu dziękuję i zapraszam do wspólnego działania dla dobra obywateli Ukrainy.


Edward Szupryczyński
Burmistrz Głuchołaz

Wersja XML