Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Stypendia za osiągnięcia sportowe w 2021 roku

Z inicjatywy Burmistrza Głuchołaz po raz 15. wręczane są stypendia sportowe dla uczniów, którzy w 2021 roku  otrzymali ocenę z zachowania minimum dobrą oraz zdobyli medal minimum mistrzostw województwa opolskiego lub wyżej w zawodach Szkolnego Związku Sportowego lub oficjalnych zawodach okręgowych związków sportowych i stowarzyszeń należących do Opolskiej Federacji Sportu. Burmistrz Głuchołaz nagrodził także sportowców z Gminy Głuchołazy, którzy w ubiegłym roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym. 

Oficjalne odczytanie wyróżnionych i nagrodzonych sportowców odbyło się w środę, 16 lutego w Urzędzie Miejskim w Głuchołazach.


Spotkanie ze względu na pandemię nie miało formy tradycyjnej gali sportu i odbyło się bez udziału sportowców, rodziców, nauczycieli oraz kadry trenerskiej. Jednak jego charakter był oficjalny.

Udział w nim wzięli: Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Głuchołazach Mariusz Migała, Przewodniczący Komisji Turystyki, Sportu i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miejskiej w Głuchołazach Bolesław Stychno, Naczelnik Wydziału Oświaty Krystyna Kubiszyn, Naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Bartosz Bukała, Prezes Szkolnego Związku Sportowego Kazimierz Zając oraz Sekretarz Szkolnego Związku Sportowego i jednocześnie Gminny Koordynator Sportu Szkolnego Wiesław Niziołek.


Stypendium sportowe przyznano 75 uczniom ze szkół, dla których Gmina Głuchołazy jest organem prowadzącym. Najlepszym sportowcom ze szkół prowadzonych przez Stowarzyszenia stypendium sportowe dla pięciorga uczniów ufundowały Stowarzyszenia tj. Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Burgrabice, Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego „Uśmiech Dziecka” w Charbielinie oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Markowice, Polski Świętów, Sucha Kamienica.
Nagrody, stypendia i wyróżnienia Burmistrza Głuchołaz przyznano łącznie 25 sportowcom. 

Na stypendia przeznaczono łącznie 32 000 zł, z czego 18 600 zł to kwota przyznanych tzw. stypendiów oświatowych, a 13 400 zł to kwota przeznaczona na stypendia Burmistrza Głuchołaz.

 

LISTA NAGRODZONYCH


PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W GŁUCHOŁAZACH

  1. Tarchała Piotr
  2. Szeląg Błażej
  3. Skowronek Oliwia
  4. Szeremeta Marta
  5. Wolny Mikołaj
  6. Hoc Zuzanna
  7. Korczak Igor
  8. Sajdak Maciej
  9. Krystkiewicz Wiktoria
  10. Kunicka Oliwia
  11. Królikowska Maryla
  12. Pabiś Zofia
  13. Kowalski Jakub
  14. Osiadły Wojciech
  15. Kaczor Amelia
  16. Copija Bartosz
  17. Bukowiec Julia
  18. Cempel Dawid
  19. Szyszler Wojciech
  20. Domagalska Jennifer
  21. Alasińska Natalia
  22. Gąsiorek Paulina
  23. Nycz Nikola
  24. Wolak Milena
  25. Budyk Alan
  26. Oszust Ewa
  27. Malanowska Weronika
  28. Łydka Oliwia
  29. Pastusiak Patryk

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W GŁUCHOŁAZACH

  1. Bronowicka Wiktoria
  2. Duda Julia
  3. Łukaszów Maja
  4. Kwiatkowska Wiktoria
  5. Prętka Emilia
  6. Cieszyńska Róża
  7. Konieczna Martyna
  8. Kubowicz Zuzanna
  9. Grabowiecki Tomasz
  10. Bronowicki Tomasz
  11. Pędzich Kamil
  12. Rychlewska Anna
  13. Ćwiek Samuel
  14. Olejnik Maksymilian
  15. Kokociński Adam
  16. Szada Marcel
  17. Dudek Alicja

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W GŁUCHOŁAZACH

  1. Kowalska Lena
  2. Witek Kinga
  3. Marszałek Karolina
  4. Iżycka Aleksandra
  5. Janicka Aleksandra
  6. Kania Karolina
  7. Oraczewska Otylia
  8. Pachura Ksawery
  9. Matyjasik Tomasz
  10. Baran Dawid
  11. Sojka Antoni
  12. Matyjasik Norbert
  13. Gargol Wiktoria
  14. Gargol Amelia
  15. Lisowska Hanna
  16. Lisoń Tomasz
  17. Zejer Tymoteusz
  18. Bukała Mikołaj
  19. Kowalska Julia
  20. Stajak Maja
  21. Kanarska Oliwia
  22. Dąbrowska Marta
  23. Stepaniak Daniel


PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BODZANOWIE

  1. Tajduś Szymon
  2. Mytnik Malwina


PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWYM ŚWIĘTOWIE

  1. Kłakowicz Maja
  2. Szczepański Kajetan
  3. Stachów Emilia
  4. Wnęk Paulina


PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA STOWARZYSZENIA ROZWOJU WSI BURGRABICE

  1. Majoch Bartłomiej
  2. Pachura Julia
  3. Szewczyk Mateusz


PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA STOWARZYSZENIA ROZWOJU WSI MARKOWICE, POLSKI ŚWIĘTÓW, SUCHA KAMIENICA

  1. Szulikowski Łukasz


PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA STOWARZYSZENIA EDUKACYJNEGO „UŚMIECH DZIECKA” W CHARBIELINIE

  1. Zadrożny Daniel

 

NAGRODĘ BURMISTRZA GŁUCHOŁAZ OTRZYMUJĄ

  1. Jakub Zachara - Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „JUVENIA”

Osiągnięcia: 

2. Maja Szpak - Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego

Osiągnięcia: 

3. Bartłomiej Przedwojewski

Osiągnięcia: 

4. Wojciech Duda

Osiągnięcia: 

 

JEDNORAZOWE STYPENDIUM SPORTOWE BURMISTRZA GŁUCHOŁAZ OTRZYMUJĄ:

 

1. Tomasz Grzywacz - Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „JUVENIA”

Osiągnięcia:

XXVII Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych, Łódź:

I miejsce w biegu na 1000 m w kategorii 2010 i młodsi

Ogólnopolski finał programu Lekkoatletyka dla każdego, Sieradz:

I miejsce w biegu na 600 m U12;

2. Weronika Szopa - Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „JUVENIA”

Osiągniecia:

XXVII Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych, Łódź:

II miejsce w biegu na 600 m w kategorii 2009

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych, Żerków:

IV miejsce w Biegu na 1000 m w kategorii U14;

3. Filip Wolak - Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „JUVENIA”

Osiągnięcia:
Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych, Żerków:
V miejsce w biegu na 100 m U14;

4. Mateusz Winiarski – Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „JUVENIA”
Osiągnięcia:
Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych, Żerków:
IV miejsce w biegu na 1000 m U14;


5. Patryk Olchawa - Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „JUVENIA”
Osiągnięcia:
Mistrzostwa Makroregionu Śląsko-Opolskiego U16, Kędzierzyn-Koźle:
II miejsce w rzucie dyskiem;

6. Julia Kocuba - Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „JUVENIA”

Osiągnięcia:

Mistrzostwa Makroregionu Śląsko-Opolskiego U16, Kędzierzyn-Koźle:

III miejsce w rzucie dyskiem;

7. Oliwia Jaworska - Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „JUVENIA”

Osiągniecia:

19 PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich, Bielsko-Biała:

VII miejsce w biegu górskim U16

Mistrzostwa Makroregionu Śląsko-Opolskiego U16 w Biegach Przełajowych, Kędzierzyn-Koźle:

IV miejsce w biegu na 1500 m;


8. Maciej SetlakKlub Karate Ronin Głuchołazy

Osiągnięcia:

Mistrzostwa Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym:

I miejsce w konkurencji kumite chłopców dzieci 9-7 kyu

II miejsce w konkurencji kata mieszane dzieci 7 kyu:

9. Zofia Studzienna Klub Karate Ronin Głuchołazy

Osiągnięcia:

Mistrzostwa Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym:

I miejsce w konkurencji kata dziewczynek dzieci 6 kyu

II miejsce w konkurencji kumite dziewczynek dzieci 6-4 kyu;

10. Malwina Małczyk - Klub Karate Ronin Głuchołazy

Osiągnięcia:

Mistrzostwa Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym:

I miejsce w konkurencji kata mieszane dzieci 7 kyu

III miejsce w konkurencji kumite dziewczynek dzieci 9-7 kyu;

11. Kacper Juraszek - Klub Karate Ronin Głuchołazy

Osiągnięcia:

Mistrzostwa Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym:

II miejsce - konkurencja kata chłopców 6 kyu;

12. Karol Rieger - Klub Karate Ronin Głuchołazy

Osiągnięcia:

Mistrzostwa Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym:

II miejsce w konkurencji kata chłopców dzieci 9-8 kyu;

13. Jessica Jamróz - Klub Karate Ronin Głuchołazy

Osiągnięcia:

Mistrzostwa Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym:

II miejsce - konkurencja kata dziewczynek dzieci 6 kyu;

14. Bartosz Jabłoński - Klub Karate Ronin Głuchołazy

Osiągnięcia:

Mistrzostwa Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym:

III miejsce - konkurencja kumite chłopców dzieci 9-7 kyu;

15. Radosław Serafin - Klub Karate Ronin Głuchołazy

Osiągnięcia:

Mistrzostwa Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym:

III miejsce w konkurencji kata chłopców dzieci 9-8 kyu;

16. Filip Nahaczewski - Klub Karate Ronin Głuchołazy

Osiągnięcia:

Mistrzostwa Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym:

III miejsce w konkurencji kata chłopców dzieci 9-8 kyu;

17. Jessica Bendinger - Klub Karate Ronin Głuchołazy

Osiągnięcia:

Mistrzostwa Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym:

III miejsce w konkurencji kata dziewczynek dzieci 9-8 kyu

III miejsce w konkurencji kumite dziewczynek dzieci 9-7 kyu;

18. Adrian KowalskiKlub Karate Ronin Głuchołazy

Osiągnięcia:

Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym:

III miejsce – konkurencja kumite mężczyźni senior, weteran

Powołanie do udziału w obozie szkoleniowym dla kadry Polskiej Unii Karate Tradycyjnego;

 

Wyróżnienia Burmistrza Głuchołaz na wniosek klubu „JUVENIA” otrzymują:

  1. Nikola Pabjanek

Osiągnięcia:

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS U18 i U20, Słubice:

VII miejsce w trójskoku

53 PZLA Mistrzostwa Polski U18, Włocławek:

XXIV miejsce w trójskoku;

  1. Julia Gracz

Osiągnięcia:

53 PZLA Mistrzostwa Polski U18, Włocławek:

XVI miejsce w biegu na 400 m przez płotki

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS U18 i U20, Słubice:

XIV miejsce w biegu na 400 m przez płotki;

  1. Jakub Kowalski

Osiągnięcia:

Mistrzostwa Polski U16, Karpacz

XIV miejsce w rzucie dyskiem.

Serdecznie gratulujemy wszystkim sportowcom, którzy reprezentują Gminę Głuchołazy! Jesteśmy z Was bardzo dumni i trzymamy kciuki za kolejne, wysokie osiągnięcia na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

 

20220216_110234.jpeg


 

 

Wersja XML