Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Straż Miejska w Głuchołazach informuje

Cmentarz Głuchołazy.jpeg

 

W związku ze zwiększonym natężeniem ruchu w rejonie cmentarza komunalnego w Głuchołazach /ul. Wyszyńskiego – droga krajowa nr 40/ przypominamy, że znajdujące się tam oznakowanie poziome – linia krawędziowa ciągła, wyznaczająca krawędź jezdni, oznacza zakaz wjazdu na pobocze kierującemu pojazdem samochodowym. Prosimy o stosowanie się do przepisów Ustawy – Prawo o ruchu drogowym.

W dniach 30.10 do 02.11.2021 roku w rejonie cmentarza będzie funkcjonował dodatkowy parking dla pojazdów z oznaczonym kierunkiem jazdy i wyznaczonymi dodatkowo miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Również w tych dniach, kierowcom pomagać będą osoby wyznaczone do kierowania ruchem w rejonie czasowo wyznaczonego parkingu.

Informujemy, że w tym roku nie ma procesji na trasie Kościół Parafialny – Cmentarz.

Jednocześnie zachęcamy kierowców do korzystania z parkingów usytuowanych przy ulicy Wyszyńskiego /hala sportowa/ oraz parkingów przy supermarketach /ulica Grunwaldzka i Wyszyńskiego/. Blisko usytuowane miejsca parkingowe w Rynku są również do Państwa dyspozycji. Parkowanie na terenie Głuchołaz jest bezpłatne. Wszelkie próby pobrania opłat proszę zgłaszać do Komisariatu Policji, pod numer telefonu 112 lub najbliższemu patrolowi Policji lub Straży Miejskiej.

Prosimy też o podporządkowanie się sygnałom i poleceniom wydawanym przez Policję, Straż Miejską oraz osoby kierujące ruchem. Za powstałe utrudnienia przepraszamy, prosząc kierowców o bezpieczną jazdę, wyrozumiałość oraz zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Wersja XML