Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Bieg Przyjaźni na pograniczu polsko-czeskim

Brak opisu obrazka

Jakub Nalepa z Głuchołaz wygrał Bieg Przyjaźni na pograniczu polsko-czeskim. Dystans 12 km przebiegł w czasie 00:40:01. W rywalizacji sztafet najlepsza była reprezentacja Urzędu Miejskiego w Głuchołazach. Rewelacyjnie wypadli także uczniowie z głuchołaskich szkół. Brawa należą się również najmłodszym biegaczom.

Bieg Przyjaźni na pograniczu polsko-czeskim odbył się 18 września br. w Głuchołazach. W biegu głównym na linii startu ustawiło się prawie 140 zawodników. Zgodnie z regulaminem zawodów mogli w nim wziąć udział mundurowi i niemundurowi obywatele Polski i Czech. Biegacze mieli do pokonania 12-km trasę: Głuchołazy – Zlaté Hory - Głuchołazy. 

Trudną i zróżnicowaną trasę najszybciej pokonał reprezentant gminy Głuchołazy Jakub Nalepa z niesamowitym czasem 00:40:01. Drugi był Szymon Halczak, a trzeci Kamil Makoś.  Tradycyjnie, jak w latach ubiegłych, Bieg Przyjaźni połączono z Biegiem Ulicznym Służb Mundurowych, wobec czego cały bieg podzielono na cztery główne kategorie: kobiet i mężczyzn pełniących służbę mundurową oraz kobiet i mężczyzn nie będących reprezentantami służb.

Najlepszymi w poszczególnych kategoriach byli:
W kategorii kobiet mundurowych triumfowała Anna Ficner  reprezentująca Policję. Najlepszą kobietą niemundurową była Patrycja Suchowiecka z Rudy Śląskiej. W kategorii mężczyzn pełniących służbę najlepszym został Kamil Makoś – żołnierz 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca. Najlepszym niemundurowym mężczyzną, jak również zwycięzcą kategorii OPEN został Jakub Nalepa, który reprezentował klub Juvenia z Głuchołaz.

Przewidziano także nagrody dodatkowe dla najlepszego zawodnika z Polski i Czech, najlepszego zawodnika i zawodniczki z Głuchołaz i Zlatych Hor, najlepszego zawodnika i zawodniczki z Opolszczyzny oraz najstarszych uczestników biegu. Szczegółowe wyniki dostępne na stronie:

https://wyniki.datasport.pl/results3417/

W ramach Biegu Przyjaźni odbyły się także imprezy towarzyszące, takie jak biegi dzieci i młodzieży oraz Sztafeta Przyjaźni. Biegi dzieci i młodzieży przyciągnęły liczną grupę uczestników w różnych kategoriach wiekowych – od przedszkolaków, aż po szkoły średnie. Łącznie blisko 250 uczestników. W Sztafecie Przyjaźni udział wzięli reprezentanci Urzędu Miejskiego w Głuchołazach, Komisariatu Policji w Głuchołazach, Głuchołaskich Wodociągów oraz Urzędu Miejskiego w Zlatych Horach. Najlepsza w tej kategorii okazała się ekipa reprezentująca gospodarzy, czyli Urząd Miejski w Głuchołazach.

Co ważne udział w zawodach był bezpłatny, a cała impreza została współfinansowana ze środków "Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa. Przekraczamy Granice".

Zwycięzcom nagrody i puchary wręczali m. in.: w imieniu Burmistrza Głuchołaz Sekretarz Miasta Piotr Wierzbicki, płk Dariusz Kaminiów – Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu, w imieniu Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Sylwia Szpak, w imieniu Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej mjr Przemysław Skórzewski, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadkom. Rafał Ozimek, w imieniu Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej st. kap. Marcin Pabiś, w imieniu Marszałka Województwa Opolskiego dr Paweł Szymkowicz, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pradziad - Radosław Roszkowski oraz Bartosz Bukała naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu UM w Głuchołazach.

            Organizatorem Biegu Przyjaźni na pograniczu polsko-czeskim była Gmina Głuchołazy, a partnerem tego przedsięwzięcia Urząd Miejski w Zlatych Horach.

Wersja XML