Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gra terenowa - "Orienteering Nyskiego Księstwa"

W Centrum Informacji Turystycznej w Głuchołazach można pobrać mapy do gry terenowej - pod nazwą "Orienteering Nyskiego Księstwa". Mapy są bezpłatne.

Przypomnijmy, w 15 atrakcyjnych turystycznie miejscach Głuchołaz można spotkać charakterystyczne słupki informacyjno - promocyjne, wyposażone w obrotowe kostki z opisami w czterech językach (polskim, czeskim, niemieckim i angielskim). Słupki są częścią projektu własnego Lokalnej Grupy Działania "Nyskie Księstwo Jezior i Gór" pod nazwą Orienteering Nyskiego Księstwa. Ich lokalizacja została tak dobrana, aby pokazać najciekawsze zabytki oraz atrakcje przyrodnicze i historyczne Głuchołaz i Gór Opawskich. Znakomita większość miejsc jest certyfikowana i oznakowana jako Produkt Lokalny Nyskiego Księstwa Jezior i Gór.

gry terenowej – pod nazwą „Orienteering Nyskiego Księstwa” (2).jpeg

Projekt proponuje zabawę krajoznawczą polegającą na odnalezieniu wszystkich słupków, do których można dotrzeć z pomocą mapy, z ponumerowanymi polami i kodem QR. Następnie, za pomocą dziurkacza znajdującego się na wyposażeniu słupków, należy wyciąć unikalny wzór na odpowiednim polu mapy. Dla wszystkich którzy będą posiadali oznakowane dziurkaczami wszystkie pola mapy, przygotowano w nagrodę pamiątkowe odznaki dostępne w siedzibie LGD w Nysie. Ponadto za pomocą quizu udostępnionego w aplikacji internetowej wszyscy chętni będą mogli sprawdzić swoją wiedzę i łatwiej odnaleźć oznakowane atrakcje. Więcej informacji na stronach organizatora - www.ksiestwo.nysa.pl oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Głuchołazach.

mapki do Gry Terenowej NKJiG w Głuchołazach.jpeg

Adres www do aplikacji pn. "Orienteering Nyskiego Księstwa” - www.orienteeringnyskiegoksiestwa.pl
PDFMapa - Orienteering Nyskiego Księstwa.pdf (2,28MB)
 

Wersja XML