Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Festiwal Kropka przeniesiony na przyszły rok

W związku z tym, że w internecie pojawia się już sporo informacji na ten temat, czas napisać oficjalnie. W TYM ROKU MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU PIOSENKI TURYSTYCZNEJ KROPKA NIE BĘDZIE! Ta wiadomość "wisiała" w naszych sercach od jakiegoś czasu, ale nadzieja wciąż była.

Warci jesteście jednak informacji czemu tak się stało. Jak wiemy, pandemia COVID-19 nadal blokuje wiele branż, a artyści są wśród najbardziej poszkodowanych. Oczywiście niebawem zaplanowano wiele koncertów i wydarzeń, ale takie imprezy jak Colours of Ostrava czy Open'er (choć zdecydowanie większe pod względem ilości osób, to organizacyjnie wykonane z takim samym sercem) zostały w tym roku odwołane. Kontaktowaliśmy się z wieloma organizatorami imprez, wymieniając argumenty "za" i "przeciw".

Najważniejszym z nich jest ilość osób, która będzie mogła uczestniczyć w wydarzeniu. Na dwa miesiące przed imprezą trwa powolne odmrażanie, a doświadczenie pokazało nam już, że chwilę później możliwe jest ponowne zamknięcie. Co zatem dalej, kto to wie... Nawet jeśli w imprezach będzie mogła wziąć udział ograniczona ilość osób robienie wydarzenia w ramach "kto pierwszy ten lepszy" jest niesprawiedliwe. Nie chcemy też uzależniać wejścia od zaszczepienia, zresztą nawet nie mamy do tego prawa. W obecnych warunkach nie moglibyśmy zapewnić przyjezdnym ani pola namiotowego, ani sali gimnastycznej.

Tych argumentów jest naprawdę sporo, a my bardzo długo analizowaliśmy możliwości zorganizowania KROPKI. Festiwal to przecież Wy, my jedynie pomagamy w fajnym jego przeżyciu. Imprezę tworzy grupa organizatorów, wolontariuszy i wszystkich chętnych do pomocy. Każdy z nich jest gotowy do pracy, a organizacja festiwalu trwała zawsze kilka miesięcy.

Oczywiście, że tęsknimy. Oczywiście, że chcemy się spotkać. Każdy, kto widuje nas w całym kraju w festiwalowych koszulkach nie raz się o tym przekonał. Warunki jednak nie pozwalają nam wciąż cieszyć się taką imprezą, na którą co roku wszyscy zasługiwali. Nie chcemy KROPKI okrojonej. Chcemy KROPKĘ na wypasie, bo tak długo na nią czekamy.

A co będzie za rok? Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem spotkamy się w Głuchołazach od 22 do 24 lipca. Mamy co odrabiać, naprawdę za Wami tęsknimy, a my jako organizatorzy obiecujemy, że zrobimy wszystko by spotkać się w 2022 roku. Program festiwalu jest gotowy, a my chcemy wrócić do pracy przy jego tworzeniu.

Brak opisu obrazka

 

Wersja XML