Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Uczniowie głuchołaskiej „Jedynki” napisali książkę

Publikacja pt. ,,Epicko i lirycznie o naszej szkole", to zbiór opowiadań uczniów, którzy w ramach szkolnego konkursu zebrali swoją twórczość w tomik. To pierwsza taka książka wydana przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Głuchołazach.

W poniedziałek, 22 lutego, delegacja szkoły spotkała się z Burmistrzem Głuchołaz Edwardem Szupryczyńskim oraz naczelnikiem Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach Bartoszem Bukałą. Uczennice - współautorki książki: Oliwia Szyrajew, Hanna Dynysiuk, Zuzanna Alich oraz ich opiekun Pani Monika Kwit opowiedziały o kulisach powstania publikacji oraz obdarowały gospodarzy spotkania książkami. Burmistrz Głuchołaz gratulując pomysłu, zaangażowania oraz zachęcając do dalszej aktywności odwzajemnił się przekazując autorkom publikacji prezenty książkowe oraz talon pieniężny do wykorzystania w głuchołaskiej księgarni.

Publikacja pt. ,,Epicko i lirycznie o naszej szkole" jest pokłosiem Szkolnego Konkursu Literackiego dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. K. K. Baczyńskiego organizowanego w ramach obchodów Jubileuszu 75-lecia szkoły. Książka zawiera najlepsze opowiadania i wiersze spośród kilkudziesięciu, które stanęły w konkursowe szranki. Głównym kryterium było osadzenie treści głęboko w realiach topograficznych i społecznych szkoły.

Autorami publikacji są:

    1. Wiktoria Kozicka, 6a

    2. Julia Mężyk, 4a

    3. Oliwia Szyrajew, 4a

    4. Hanna Dynysiuk, 6a

    5. Amelia Buska, 8b

    6. Kamil Hulka, 5b

    7. Gabriela Toczek, 5e

    8. Natasza Molik, 5b

    9. Zuzanna Alich, 5b

- Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie w naszej szkole swój debiut ma tylu utalentowanych literacko uczniów, i że to właśnie nam w udziale przypadła opieka nad młodymi twórcami. Mamy nadzieję, że o autorach tej książeczki będzie jeszcze głośno – mówi Monika Kwit, polonistka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Głuchołazach, która wspólnie z Aleksandrą Kociołek koordynowała projekt.

Serdecznie gratulujemy i zgodnie z zapowiedzią czekamy na kolejne publikacje.

Spotkanie_22 02 2021 (11).jpeg

 

 

Wersja XML