Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nowości w Centrum Informacji Turystycznej

Siedziba Centrum Informacji Turystycznej w Głuchołazach zmieniła swój wygląd. Wnętrze nie tylko zostało odmalowane i częściowo przebudowane, ale także wyposażone w nową zabudowę meblową. W ofercie pojawiły się pamiątki i gadżety promujące Głuchołazy oraz Góry Opawskie.

Przestój w działalności Centrum Informacji Turystycznej spowodowany pandemią wykorzystaliśmy na wprowadzenie zmian – mówi Bartosz Bukała naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach. - W kwietniu przeprowadziliśmy remont wnętrza sali obsługi, natomiast w październiku wymieniliśmy meble i wprowadziliśmy do oferty pamiątki m.in. te, które zostały wykonane przez miejscowych rękodzielników posiadających Certyfikat Produktu Lokalnego Nyskiego Księstwa Jezior i Gór – dodaje naczelnik Bukała.

Magnesy, kubki z rysunkami przedstawiającymi głuchołaskie zabytki, a także torby, zakładki, breloki, długopisy oraz mapy i przewodniki wyeksponowano w nowej, częściowo przeszklonej ladzie oraz w wiszących na ścianie witrynach. - Wymieniliśmy także witrynę, w której wyeksponowane są miejscowe artefakty archeologiczne – wyjaśnia Bartosz Bukała.

Dla turystów i mieszkańców została uruchomiona również turystyczna strona internetowa Głuchołaz www.turystyka.glucholazy.pl, zawierająca m.in. informacje o atrakcjach turystycznych i możliwościach aktywnego wypoczynku w gminie Głuchołazy. Strona jest na bieżąco aktualizowana i uzupełniana o nowe treści.

Ciekawostką jest także wyposażenie CIT w matrycę do ręcznego wybijania pamiątkowych „złotych” monet oraz wprowadzenie gadżetów promujących Głuchołazy, jako Miasto Orderu Uśmiechu.

Przed wejściem do Centrum Informacji Turystycznej znajduje się infokiosk. Urządzenie wyposażone jest w dotykowy ekran i posiada dostęp do witryny www.visitopolskie.pl. Dzięki temu, w godzinach popołudniowych i wieczornych, kiedy Centrum Informacji Turystycznej jest zamknięte, turyści nadal mogą korzystać z informacji.

Na tym jednak zmiany się nie zakończą. W Centrum Informacji Turystycznej będzie przygotowane miejsce do odpoczynku dla turystów. Pojawi się wygodna kanapa i stolik. Na ścianach zawisną wydrukowane na płótnie zdjęcia prezentujące atrakcje turystyczne i walory krajobrazowe gminy Głuchołazy.

- Jesteśmy przekonani, że wprowadzone zmiany mogą przyczynić się do lepszej oceny CIT w procesie certyfikacji prowadzonej przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną – podsumowuje Bartosz Bukała.

Brak opisu obrazka

 

Wersja XML