Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Mikołajkowy Puchar Burmistrza dla karateków z Głuchołaz

W sobotę, 12 grudnia, po raz 24 do Głuchołaz zjechali się karatecy z województwa opolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. Impreza pod nazwą XXIV Mikołajkowy Turniej Dzieci w Karate Tradycyjnym o Puchar Burmistrza Głuchołaz zgromadziła blisko 50 zawodników, którzy zmagali się w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głuchołazach.

W turnieju startowały następujące kluby:

1. Klub Karate Tradycyjnego KS „Pszczółka” z Wielunia

2. Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław

3. Klub Karate Tradycyjnego BUDOKAN Opole

4. Akademia Karate Tradycyjnego Opole

5. Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego – gospodarz Turnieju

Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonali: Pan Bartosz Bukała Naczelnik Wydziału Promocji Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach oraz Pan Arkadiusz Bukała Prezes Głuchołaskiego Klubu Karate Tradycyjnego, którzy życzyli wszystkim zawodnikom udanego startu, sukcesów, jak również miłego pobytu w Głuchołazach.

Przed rozpoczęciem turnieju, odbyła się krótka wspólna rozgrzewka poprowadzona przez instruktora GKKT sensei Agnieszkę Maciejczyk (zdobywczynię złotego medalu w Pucharze Polski w Karate Tradycyjnym), natomiast zawodników odwiedził Mikołaj, który obdarował wszystkich zawodników słodyczami.

Turniej rozgrywany Był w trzech konkurencjach KIHON, KATA i KUMITE z podziałem na stopnie uczniowskie (kyu) oraz wiek, które oceniali następujący sędziowie:

1. Arkadiusz Bukała 6 DAN - sędzia Główny

2. Bogusław Czarny 2 DAN – sędzia planszowy

3. Agnieszka Maciejczyk 1 DAN - sędzia planszowy

4. Agnieszka Kuśmierczuk – obsługa techniczna

5. Kamil Kluczyński – opieka medyczna

 

Turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia i pomocy sponsorów, którymi byli: Gmina Głuchołazy, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Głuchołazach, Drukarnia Akcydensowa z Jarnołtówka oraz pomocy członków i sympatyków GKKT, którzy pomogli w organizacji i przygotowaniu Turnieju.

 

Wyniki końcowe:

 

Konkurencja KIHON (grupa przedszkolna)

Udział wzięli: Zuzanna Szpak, Franciszek Zabiegała, Julian Kulig, Wiktor Kanarski, Helena Burza, Tymon Ruszkowski, Laura Ruszkowska, Markus Zozuk, Szymon Marczak, Nadia Gawlik.

 

Kategoria 7 lat i młodsi grupa mieszana (9kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Maja Szpak Głuchołaski KKT

II miejsce Jan Sojka Głuchołaski KKT

III miejsce Nadia Gawlik CKT Wrocław

III miejsce Natalia Żak Głuchołaski KKT

 

Kategoria 7-8 lat dziewcząt (7 kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Alicja Vieteska AKT Wieluń

II miejsce Pola Choromańska CKT Wrocław

III miejsce Alicja Samol CKT Wrocław

III miejsce Zuzanna Bojęś CKT Wrocław

 

Kategoria 10 - 14 lat grupa mieszana (9kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Antonina Burza Głuchołaski KKT

II miejsce Alex Nowara KKT „Budokan” Opole

III miejsce Aleksandra Koziura KKT „Budokan” Opole

III miejsce Dominika Dyl KKT „Budokan” Opole

 

Kategoria 9 lat dziewcząt (7kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Weronika Ząbek Głuchołaski KKT

II miejsce Natalia Mazurek Głuchołaski KKT

III miejsce Anna Kustra Głuchołaski KKT

 

Kategoria 8 - 9 lat chłopców (7kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Bartłomiej Zabiegała Głuchołaski KKT

II miejsce Marcel Szczotka Głuchołaski KKT

III miejsce Bartosz Łabaza Głuchołaski KKT

III miejsce Szymon Gąsior Głuchołaski KKT

 

Kategoria 10 - 12 lat chłopców (6-5kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Dorian Sodołowicz AKT Opole

II miejsce Łew Zbożny AKT Opole

III miejsce Antoni Sojka Głuchołaski KKT

III miejsce Bartosz Ślęzak KKT „Budokan” Opole

 

Kategoria 12 - 13 lat grupa mieszana (5-3kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Julia Kamińska AKT Wieluń

II miejsce Adam Gawroński CKT Wrocław

III miejsce Kornel Sander KKT „Budokan” Opole

III miejsce Marcin Kaczmarek CKT Wrocław

 

Kategoria 11 - 16 lat dziewcząt (8-7kyu)

Konkurencja kata:

I miejsce Julia Bukowiec Głuchołaski KKT

II miejsce Agnieszka Matuszak Głuchołaski KKT

III miejsce Zofia Kania KKT „Budokan” Opole

III miejsce Emily Wotzka AKT Opole

 

Kategoria 11 - 16 lat dziewcząt (8-7kyu)

Konkurencja kumite:

I miejsce Julia Bukowiec Głuchołaski KKT

II miejsce Zofia Kania KKT „Budokan” Opole

III miejsce Agnieszka Matuszak Głuchołaski KKT

III miejsce Emily Wotzka AKT Opole

 

Kategoria 12 - 13 lat grupa mieszana (5-3kyu)

Konkurencja kumite:

I miejsce Adam Gawroński CKT Wrocław

II miejsce Kornel Sander KKT „Budokan” Opole

III miejsce Marcin Kaczmarek CKT Wrocław

III miejsce Dorian Sodołowicz AKT Opole

 

W punktacji generalnej, przeliczając punkty według klucza: złoty medal 3 pkt., srebrny medal 2 pkt., brązowy medal 1 pkt. w XXIV Mikołajkowym Turnieju Dzieci w Karate Tradycyjnym o Puchar Burmistrza Głuchołaz na podium stanęły następujące Kluby:

I miejsce – Głuchołaski Klub Karate Tradycyjnego uzyskując 36 pkt.

II miejsce – Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław uzyskując 12 pkt.

III miejsce – Opolski Klub Karate Tradycyjnego „BUDOKAN” uzyskując 11 pkt.

 

Wszyscy zawodnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, słodką niespodziankę oraz drobne upominki, natomiast najlepszy Klub otrzymał pamiątkowy puchary ufundowany przez Burmistrza Głuchołaz Pana Edwarda Szupryczyńskiego.

Serdecznie gratulujemy.

Brak opisu obrazka

 

 

 

 

Wersja XML