Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Miejsce idealne na rodzinne wycieczki

Głuchołaska Góra Szubieniczna, przez mieszkańców nazywana także Górką Papierniczą, przeszła modernizację. Teren został uporządkowany, a wycinka zarośli odsłoniła panoramę miasta. Pojawił się także nowy deszczochron oraz elementy małej architektury. Po remoncie miejsce to jest idealne na rodzinne wycieczki.

Prace remontowe rozpoczęto pod koniec sierpnia. Ich celem było jak najlepsze wykorzystanie Góry Szubienicznej, jako miejsca atrakcyjnego widokowo i krajobrazowo. W pierwszej kolejności zagospodarowano teren oraz zdemontowano zdewastowany deszczochron. W jego miejsce ustawiono nową, drewnianą wiatę wyposażoną w ławeczki oraz lunetę, przez którą można podziwiać panoramę Głuchołaz. Co istotne korzystanie z lunety jest bezpłatne.

Nowością jest także prowadzący do wiaty chodnik, oraz granitowe schody. Pojawiły się również elementy edukacyjne związane z ekologią: hotel dla owadów oraz słup z obracanymi kostkami, na których umieszczono informacje przyrodnicze.

Teren wyposażono również w drewniane ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe.

Umowna wartość realizacji zadania to kwota 199 tys. zł, z czego ponad 126 tys. zł to wsparcie w ramach projektu Nyskiego Księstwa Jezior i Gór.

Zmodernizowany obszar Góry Szubienicznej wygląda imponująco i bez wątpienia podniesie turystyczną atrakcyjność miasta. Zwłaszcza, że nowa drewniana wiata widokowa, zlokalizowana jest na szlaku miejskim.

Wiata widokowa Góra Szubieniczna w Głuchołazach.jpeg

Hoetel dla owadów w Głuchołazach.jpeg

Wiata widokowa na Szubienicznej Górze w Głuchołazach 12 2020.jpeg

Wersja XML