Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nowa toaleta miejska w centrum miasta

Pierwszą, w pełni automatyczną toaletę miejską ustawiono przy ul. Magistrackiej w Głuchołazach. Obiekt jest przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózku inwalidzkim. Zagospodarowano również przyległy teren, który do tej pory pełnił funkcję „dzikiego parkingu”.

Wewnątrz budynku toalety zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne. Jest tam automatyczna umywalka z dozownikiem mydła i suszarką, a także samospłukująca się toaleta. Urządzenia sanitarne wykonano ze stali nierdzewnej. Ściany oraz sufit zostały wykonane z materiału ułatwiającego utrzymanie czystości. Natomiast podłogę wyłożono materiałem PCV z systemem antypoślizgowym. W pomieszczeniu zamontowano także poręcze dla osób niepełnosprawnych oraz przycisk alarmowy.

Wejście do toalety jest również automatyczne. Po wrzuceniu monety drzwi się otworzą, a z sanitariatu będzie można korzystać maksymalnie przez 15 minut.

Elewację zewnętrzną budynku toalety wykonano w kolorze białym. Zamontowano także liniowe oświetlenie typu LED, które zostało ukryte w obróbce dachowej. Zyskał także teren przyległy, który osłonięto podwyższonym krawężnikiem ze stali Corten, która pod wpływem czynników atmosferycznych samoczynnie pokrywa się rdzawym nalotem. Wewnątrz posadzono rośliny ozdobne.

Docelowo rewitalizacji zostanie poddany cały teren znajdujący się pomiędzy kościołem a dziedzińcem dawnego wójtostwa.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Wersja XML