Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Głuchołazy – bo tutaj warto przyjechać

Podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu „GÓRAMI POGRANICZA POLSKO – CZESKIEGO”. Edycja specjalna (01.06 – 30.09.2020 r.)

Gdy pod koniec marca br.  pandemia  Covid-19  dotknęła cały świat, a granice państw Unii Europejskiej były zamknięte, nikt nie widział wtedy na jak długo.

Mając przed sobą same niewiadome, w maju ostrożnie próbowaliśmy wracać do  normalności. Wtedy też zrodził się pomysł edycji specjalnej  Ogólnopolskiego  Projektu   „Górami  Pogranicza Polsko – Czeskiego”. Edycja specjalna zakładała  skierowanie miłośników kolarstwa, turystyki rowerowej i  pieszej na  urokliwe szlaki   turystyczne zlokalizowane na terenie Gminy Głuchołazy.  Nastawiliśmy się na promocję naszego regionu wyłącznie po polskiej stronie granicy. Byliśmy pierwszymi którzy nieśmiało, z zachowaniem wszelkich procedur związanych z walką z koronawirusem, wychodzą  z propozycją nietypowego projektu dostosowanego do nietypowej sytuacji. Decyzja o uruchomieniu Ogólnopolskiego Projektu „Górami   Pogranicza   Polsko   - Czeskiego”   -   edycji   specjalnej, w tym czasie nie była łatwa. Nikt nie chciał narazić  uczestników na kwarantannę i inne przykre konsekwencje. Liczne komunikaty i zdjęcia w regulaminie imprezy oraz na naszym profilu FB, przypominały i ostrzegały o zachowaniu reżimu sanitarnego. Zwrócono szczególną uwagę na poruszanie się tylko po wyznaczonych szlakach turystycznych polskiej części Gór Opawskich, a wszystko w trosce o bezpieczeństwo uczestników.

Zainteresowanie projektem i udział turystów którzy odwiedzili nasz region zaskoczył nas pozytywnie. W tegorocznej edycji specjalnej udział wzięło ponad 500 osób z różnych rejonów Polski, co cieszy nas niezmiernie. Nagrodą i pamiątką z imprezy był wyjątkowy i jedyny taki medal w Polsce, który ma kształt twarzy z maseczką. Z jednej jego strony jest wizerunek Góry Chrobrego, a z drugiej Kopy Biskupiej. Projekt  odzwierciedlił trudną sytuację  z jaką obecnie mierzy się cały Świat. Dlaczego? Dlatego, że wszyscy tęsknimy za normalnością do tego co znamy i do czego byliśmy przyzwyczajeni, a medal będzie przypominał o tym że nic na tej ziemi nie jest pewne, będzie także po latach pamiątką historyczną!

Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie, dzięki któremu byliśmy jeszcze bliżej naszych pasji i zamiłowań. Jesteśmy przekonani, że aktywności fizyczna utrwaliła lepszy obraz własnej osoby oraz poczucie wartości, a także zwiększyła entuzjazm i optymizm, tak istotne szczególnie teraz.

Foto relacja  na stronie organizatora : https://ktukol.pl/

Pomysłodawcy projektu: Joanna i Eligiusz Jędrysek – KTK KTUKOL - Głuchołazy 

Brak opisu obrazka


 

Wersja XML