Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nowe zasady bezpieczeństwa

Od 17 października Rząd w całym kraju wprowadza nowe narzędzia do walki z koronawirusem. Od soboty powiat nyski znajdzie się w czerwonej strefie. Dotyczy to także Gminy Głuchołazy. Co zmieni się od najbliższej soboty?

Rządowa strategia ma trzy główne cele. Priorytetem jest bezpieczeństwo i wsparcie seniorów, odpowiedni dostęp do leczenia dla pacjentów z COVID-19 oraz podejmowanie takich działań, aby miały jak najmniejszy wpływ na gospodarkę i życie codzienne.

Wsparcie seniorów

Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00 w sklepie, aptece i na poczcie przebywać mogą wyłącznie osoby powyżej 60 roku życia. Oprócz tego zostaną zaostrzone zasady epidemiczne w domach pomocy społecznej i placówkach opieki, a także zaleca się maksymalne ograniczenie kontaktu z osobami powyżej 70 roku życia.

Odpowiednia dostępność do leczenia dla pacjentów z COVID-19

W każdym województwie powstanie szpital koordynacyjny, a w nim dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawirusem.

Szpital koordynacyjny będzie pełnił rolę głównego szpitala w danym województwie. Co ważne, będzie ukierunkowany na opiekę nad pacjentem z COVID-19. Dyrektorzy tych placówek zostaną włączeni w skład wojewódzkich zespołów zarządzania kryzysowego, które będą koordynować m.in.:

Narzędzia do walki z COVID-19

Zostaną wprowadzone nowe narzędzia walki z COVID-19, które mają za zadanie zmniejszyć transmisję wirusa. Mają one w zamierzeniu mieć jak najmniejszy wpływ na gospodarkę.

Od 17 października m.in. na terenie Gminy Głuchołazy zostaną wprowadzone obostrzenia strefy czerwonej:

Czytaj więcej (kliknij).

15 10 2020.jpeg

15102020.png

Wersja XML