Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Konrad Gola z najlepszym czasem!

19 minut i 43 sekundy – to najlepszy czas dzisiejszych zawodów „Rowelovo z Interregiem”. Ten rekordowy wynik należy do Konrada Goli, mieszkańca Głuchołaz, który reprezentował klub RK Aluminium Bike Team.

Drugie miejsce to zaledwie 2 sekundy różnicy. Z czasem 00:19:45 na mecie zameldował się Jakub Kowalczyk reprezentujący klub Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław.

Trzeci w kategorii zawodników z licencją, z czasem 00:20:51, był Piotr Pytel mieszkaniec Głuchołaz, który reprezentował klub WKK Pfleiderer Wieruszów.

Wśród kobiet najlepszy czas 00:24:52 uzyskała Milena Drelak z klubu RK Aluminium Bike Team. Tuż za nią z czasem 00:26:40 była Sandra Meja reprezentująca klub UKS Sport Bralin.

O godzinie 10.00 zawody oficjalnie otworzył Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński. Zawodnicy startowali co minutę, począwszy od godziny 10.00. Chęć udziału w zawodach zgłosiło 40 kolarzy górskich reprezentujących kluby z różnych części kraju. Każdy z nich zmierzył się z wymagającą, 7 kilometrową trasą prowadzącą na szczyt Góry Parkowej (Chrobrego) przez Złote Ścieżki - Górskie Trasy Rowerowe Singletrack w Głuchołazach.

Łatwo nie było, ale zawodnicy chwalili trasę (jej oznakowanie i przebieg). Warto podkreślić, że w zawodach wystartowali amatorzy oraz zawodnicy posiadający licencję PZKOL.

Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali sędziowie oddelegowani przez Opolski Związek Kolarski w Opolu. Pomiar czasu przeprowadzono przy wykorzystaniu profesjonalnych urządzeń elektronicznych.

Co ciekawe start zawodów zaplanowano w Muszli Leśnej w Głuchołazach. Tam też powstało rowerowe miasteczko z serwisem oraz licznymi atrakcjami i pokazami dla dzieci i młodzieży. To było święto kolarstwa górskiego w Głuchołazach.

W Muszli Leśnej odbyła się również uroczysta dekoracja zawodników. Nagrody zwycięzcom wręczali Antoni Konopka Wicemarszałek Województwa Opolskiego, Roman Sambor Wiceburmistrz Głuchołaz, Eligiusz Jędrysek Prezes Klubu Turystyki Kolarskiej Ktukol oraz Bartosz Bukała Naczelnik Wydziału Promocji Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach.

Z całą pewnością sukces imprezy to także współpraca Miasta i Gminy Głuchołazy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego oraz głuchołaskimi klubami kolarskimi Victoria oraz Ktukol.

Podziękowania należą się także wolontariuszom oraz strażakom z OSP Bodzanów i Polski Świętów. Dziękujemy również Panu Marcinowi Brodzie za udostępnienie „samochodu bezpieczeństwa” oraz Przemkowi Zborowskiemu za wyznaczenie trasy. Dziękujemy również pracownikom serwisu Świat Roweru w Głuchołazach za wsparcie techniczne.

Indywidualna jazda na czas w kolarstwie górskim - wyniki zawodów - amatorzy:

PDFAmatorzy - K20.pdf
PDFAmatorzy - K40.pdf
PDFAmatorzy - M18.pdf
PDFAmatorzy - M20.pdf
PDFAmatorzy - M30.pdf
PDFAmatorzy - M40.pdf
PDFAmatorzy - M50.pdf
PDFAmatorzy - M60.pdf
PDFAmatorzy - open.pdf
PDFAmatorzy - open kobiet.pdf
PDFAmatorzy - open mężczyźni.pdf

Indywidualna jazda na czas w kolarstwie górskim - wyniki zawodów - zawodnicy z licencją:

PDFZawodnicy z licencją - kobiety.pdf
PDFZawodnicy z licencją - mężczyźni.pdf
 

Brak opisu obrazka

 

 

Zdjęcia: Daniel Majzel i Kuba Hawryluk

Wersja XML