Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nowy Prezydent Niemieckiego Związku Miast i Gmin

Dobre wiadomości otrzymaliśmy od naszych partnerów z Niemiec z Nieder-Olm. Niemiecki Związek Miast i Gmin wybrał nowego szefa Związku. Nowym prezydentem został Ralph Spiegler, burmistrz Związku Gmin Nieder-Olm (Nadrenia-Palatynat).

Spiegler przejął funkcję dr. Uwe Brandla, burmistrza Abensbergu, który obejmie stanowisko pierwszego wiceprzewodniczącego. Roger Kehle, przewodniczący Rady Miast Badenii-Wirtembergii, Bernward Küper, burmistrz miasta Naumburg (Saale) i prof. dr Christoph Landscheidt, burmistrz miasta Kamp-Lintfort, zostali wybrani na kolejnych wiceprzewodniczących. Burmistrz Roland Schäfer (Bergkamen) został mianowany honorowym przewodniczącym organizacji.

Ralph Spiegler został wybrany przez główną komisję Niemieckiego Związku Miast i Gmin przeważającą większością głosów na przewodniczącego Związku na następne 2,5 roku. Spiegler przejął swoje nowe stanowisko od  01. lipca 2020. - Cieszę się bardzo na nowe obowiązki jako prezydent Niemieckiego Związku Miast i Gmin i jestem wdzięczny za zaufanie, które zostało potwierdzone poprzez wybory. Niemiecki Związek Miast i Gmin jest silnym głosem gmin na szczeblu federalnym. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby interesy miast i gmin zostały realizowane i chciałbym kontynuować udaną pracę mojego poprzednika, dr Uwe Brandla - powiedział Spiegler po swoim wyborze. Ralph Spiegler jest od 1994 roku burmistrzem Związku Gminy Nieder-Olm (Nadrenia-Palatynat). Od 2014 roku pełnił funkcję wiceprezesa Niemieckiego Związku Miast i Gmin.

Serdecznie gratulujemy!

Brak opisu obrazka

Wersja XML