Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Strażacy z Burgrabic mają nowy wóz bojowy

760 tysięcy złotych kosztował nowy samochód ratowniczo – gaśniczy marki MAN. 190 tysięcy złotych to dotacja z Gminy Głuchołazy, 20 tysięcy to wkład własny strażaków. Pozostałe środki na zakup pochodziły z MSWiA oraz NFOŚiGW.

- To jak wygrana w Lotto – komentuje z uśmiechem Grzegorz Kamiński prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Burgrabicach. – Do tej pory do akcji wyjeżdżaliśmy Starem 244 z 1988 roku. Ten 32 letni samochód nie dość, że jest już wyeksploatowany to jeszcze nie mieścił się w nim nowoczesny sprzęt, który posiadamy. Teraz już tego problemu nie mamy – dodaje prezes Grzegorz Kamiński.

Nowy wóz bojowy do Burgrabic przyjechał w poniedziałkowy wieczór 29 czerwca. Wcześniej jednak strażacy musieli dostosować do wymiarów nowego pojazdu garaż. – Samochód jest dużo większy od naszego poprzedniego wozu marki Star, ale dzięki temu wreszcie możemy wozić wszystko to, co jest nam potrzebne do ratowania zdrowia i życia – mówi prezes OSP w Burgrabicach.

Nowoczesny wóz strażacki kosztował 760 tysięcy złotych, z czego 190 tysięcy dofinansowała Gmina Głuchołazy, 278 tysięcy przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, 272 tysiące złotych to dotacje z Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Co istotne do zakupu samochodu dołożyli się również strażacy. 20 tysięcy złotych to kwota wkładu własnego.

Dodajmy, że w Burgrabicach na 22 strażaków ochotników, aż 6 posiada uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi.

IMG_5144.jpeg

 

Wersja XML